Sekret, czyli Prawo Przyciągania

Przyszła do mnie młoda, zagubiona kobieta szukająca pomocy. Rozmawiałyśmy o wyzwaniach jakie przyprowadziły Ją do mnie i o formie współpracy jaka będzie najlepsza w Jej przypadku. Nie będę wchodzić w szczegóły tej rozmowy, bo nie o tym chciałabym napisać. To co mnie poruszyło w tej rozmowie, to nastawienie tej kobiety do życia i Jej sposób patrzenia na światNajogólniej rzecz ujmując, Jej życie jest ciężkie, nic Jej się nie udaje, niczego specjalnego nie osiągnęła…… Pomyślałam, że pierwsze wyzwanie jakie stoi przed nami, to zmiana nastawienia i sposobu myślenia mojej Klientki.

Przyszło mi do głowy Prawo Przyciągania (polecam książkę The Secret, R. Byrne). Najogólniej rzecz ujmując, mówi ono, że „przyciągamy to na czym się skupiamy”. Jeśli o czymś myślimy, koncentrujemy się na tym, to właśnie to otrzymujemy, to „przyciągamy”. Jeśli moja Klientka jest przekonana, że „nic Jej się nie udaje” i wokół tego przekonania skupiają się Jej myśli, to również podświadomie, sama wyszukuje dowody na to, że tak jest, koncentrując się jedynie na niepowodzeniach jakie Ją spotykają, i tym samym „przyciąga” tych niepowodzeń więcej.

Kluczem do sukcesu jest zmiana nastawienia! Czy nie lepiej byłoby przekierować uwagę na osiągnięcia i sukcesy, których mamy mnóstwo, gdy się nad tym zastanowimy? Wyszukujmy nawet te najmniejsze i na nich skupiajmy uwagę. Ewentualne porażki traktujmy jako „małe potknięcia”, zapomnijmy i idźmy dalej, od sukcesu do sukcesu 😉 Zamiast myśleć: „znów się spóźniłam” pomyśl: „wczoraj byłam punktualnie”. Takie podejście może się wydawać sztuczne i naciągane – wiem, ale jakie to ma znaczenie skoro to działa? Zależy nam na „zaprogramowaniu” naszego mózgu na wyszukiwanie pozytywów.

Zanim zanegujesz, sprawdź! Trzymaj się jednak kilku zasad:

  1. To czego chcesz, o czym marzysz, cel jaki chcesz zrealizować ZAWSZE formułuj pozytywnie: zamiast „nie chcę chorować” myśl/mów „chcę być zdrowa” „jestem zdrowa”
  2. skupiaj się na osiągnięciach, sukcesach, pozytywnych doświadczeniach (programuj swój umysł na wyszukiwanie takich doświadczeń)
  3. myśląc o tych doświadczeniach wzbudzaj w sobie wdzięczność za nie oraz miłość do siebie i do świata
  4. wizualizuj -wyobrażaj sobie swój idealny świat, idealnego siebie, zrealizowane (w przyszłości) cele i marzenia – wyobraźnia nie ma granic!
  5. uwierz, że potrafisz, że wszystko jest możliwe
  6. działaj – samo myślenie o celu nie wystarczy.

Pamiętaj: jesteś tym o czym myślisz, masz to o czym myślisz, bo to „przyciągasz”.

3 myśli nt. „Sekret, czyli Prawo Przyciągania

  1. Bardzo mądre jest takie podejście i nawet mi znane, ale jakoś nie umiem tego zastosować, ciągle nawykowo myślę nie tak, jak trzeba. . Są na to jakieś rady?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *