Zmiana nastawienia cz. 4

„Dwa czynniki bardziej niż cokolwiek decydują o tym, co nam się przytrafia w życiu: to, o czym myślimy, i w jaki sposób o tym myślimy przez cały czas”.

Cytat z: „Milionerzy z wyboru. 21 tajemnic sukcesu”

Dziś o afirmacji, czyli autosugestii (rolę afirmacji bardzo podkreśla w swoich książkach i audiobookach m.in. Brian Tracy).

Cały czas prowadzimy, swego rodzaju, dialog wewnętrzny. Robimy to zupełnie nieświadomie i często mamy tendencję do myślenia w sposób negatywny. Napotykamy na trudność/przeszkodę i w głowie pojawia się myśl „kurcze, nie dam rady”, „to beznadziejna sprawa”, „nie umiem”, „nie potrafię”…. itp.

 Afirmacja to skuteczna metoda na zmianę ograniczających przekonań. To programowanie naszej podświadomości. To zmiana sposobu myślenia. „Nasze myśli kreują naszą rzeczywistość” dlatego warto podjąć działania w celu odpowiedniego, bardziej świadomego formułowania myśli i nie tylko, ważne jest też mówienie afirmacji na głos.

Propozycja: ułóż kilka swoich afirmacji – na początek takich prostych, krótkich typu: „potrafię”, „mogę zrealizować każdy cel”, „wiem, że dam radę”, „mam nieograniczone możliwości”, „moja przyszłość jest wspaniała”, „jestem wartościowa/y” itp. Powtarzaj je na głos kilka razy – niech Twoja podświadomość zaakceptuje je jako oczywistą oczywistość 😉

Wiem, że może się to wydawać sztuczne, naciągane, śmieszne…..ale najpierw spróbuj i zobacz co się będzie działo :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *